Çarşamba, Şubat 21Antalya Spot İkinci El Eşya
Shadow

Antalya İkinci El Televizyon Alanlar

Günümüz koşullarında devamlı olarak yenilenmesi gereken cihazlardan biri televizyonlardır. İkinci el LCD televizyon alanlar için önemli etkenlerden biri günlük hayatın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve en önemlisi de gelişen teknolojinin çok gerisinde olmamasıdır. Bir örnek verecek olursak 5 yıl önce hemen her yerde tüplü televizyonlar görebilirdik ama şimdi aynı şey LCD televizyonlar için geçerlidir.

İkinci el LCD televizyon alan yerler, hızla yaşanan bu teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmamak adına sektördeki gelişmelere uygun olarak çeşitli ürünleri alıcılarla buluştururlar.

İkinci El LCD Televizyon Alanlar Nelere Dikkat Etmelidirler?

İhtiyaç nedeni ne olursa olsun ikinci el LCD televizyon satacaksanız belirtilen detaylara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

 • Televizyon ekranında çizilmeler olmaması.
 • Televizyonda ölü piksel olarak tabir edilen devamlı olarak yanıp sönen noktalar olmamalıdır.
 • Televizyon çalışır durumda iken görüntüde solukluk, görüntünün ekranda tam olarak görüntülenemiyor ve kaymalar olması ve ses durumunda sıkıntı olmamalıdır.
 • İkinci el LCD televizyon alanlar için bir diğer önemli nokta televizyon ekran ölçüdür. LCD televizyonlar ölçü olarak inç ölçüsünü kullanırlar.

İkinci El TV Alırken Dikkat Edilecek Detaylar

Genel olarak ikinci el eşya alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Özellikle elektronik eşya alırken daha hassas olmak gereklidir.

 • İkinci el televizyon alanlar cihazın satıcı garantisi ya da orijinal garantisi olup olmadığına bakmalıdırlar, garantisi olan ürünler daha yüksek fiyatlarla satılabilir ama ileride çeşitli maliyetlere katlanmanızı önleyebilirler. İhtiyacınıza uygun şekilde bu özelliği dikkate edip almayacağınıza karar verebilirsiniz.
 • Cihazın kullanıcı hatası nedeniyle garanti dışı kalıp kalmaması detayına dikkat edilmelidir.
 • Bazı durumlarda ikinci el elektronik ürünler için satıcı tarafından garanti ve servis hizmetleri sağlanabilmektedir. Bu hizmetler sorunsuzca verilebiliyorsa İkinci el televizyon alanlar rahatlıkla ürünü alabilirler. Çünkü bir arıza durumunda nereye başvurulacağını bilerek ürünü alırlar.
 • Alınacak televizyon orijinal ürünün replikası olduğundan çok ucuz olabilir.
 • Ürünün garantili satışının olup olmaması güvenilirlik için önemli bir etkendir.
 • İkinci el eşya alan kişiler, (ürün hangi sınıfa girerse girsin) ürün daha önce tamir görmüş mü görmüş ise neden olduğunu sorgulamalıdır. Çünkü bazen geçici olarak çalışabilir olarak görünmesi için onarılmış olabilir.
 • Elektronik ürünlerde 2.el bir ürün almadan önce piyasada küçük çaplı bir fiyat araştırması yapmadan ürün almaya yönelmeyin. Aksi halde fazladan ödeme yapma ya da ucuza alınan bir ürün kısa sürede arızalanarak önemli masraflarla karşılaşma durumu oluşturabilir.

İkinci el LCD televizyon alan yerler eğer ki sattıkları ürün için satış sonrası için anlaşmalı servisler ile bakım onarım gibi hizmetler sunuyorlarsa bu durumda sattıkları ürünlerin arkasındalar demek olur. Artık çoğu kişinin tüplü televizyon yerine LCD televizyona sahip olmak istediği bir gerçek. Bir de toplum olarak çok fazla televizyon izleme alışkanlığımızın olması etkenini düşündüğümüzde hemen hemen çoğu evde 2 ya da 3 televizyon bulunması gerçeği ortaya çıkar.

LCD televizyonların tercih edilmesine neden olan birçok etken bulunmaktadır. İkinci el LCD televizyon alan kişiler genel olarak bu etkenlere de dikkat ederek televizyonlar almaktadırlar. Örneğin ses ve görüntü kalitelerinin yanında İnternete bağlanabilmeleri gibi imkanlar sunabilmeleri önemli tercih edilme nedenlerindendir. İkinci el LCD televizyon alan firmalar genel olarak çok fazla teknik detaylar üzerinde durmayabilir. Çünkü ikinci el de olsa televizyonun eskimiş bir model olmasını fazla önemsemeyen alıcılar olabilir. Yeter ki televizyon çizilmiş bir ekran, ölü piksel denen ve görüntü kalitesini olumsuz yönde etkileyen durumlar olmasın.

Televizyonumu Nerelere Satabilirim?

Herhangi bir durumda televizyonunuzu yenileme ihtiyacınız oldu diyelim. Böylesi bir durumda İkinci el eşya alan yerler ile iletişim kurabilirsiniz. Tabi eğer eski televizyonunuzu değerlendirmek istiyorsanız bu yola başvurursunuz. Bazı televizyon alıcıları yani Zengin Spot gibi firmalar ürünleri evinizden bile alabilmektedirler yani tek tek mağazaları gezmek zorunda kalmazsınız. Televizyonunuza verilecek olan fiyat konusunu da merak ediyorsanız iletişim için İnternet adresleri ya da telefon numaralarından gerekli bilgileri almanız yeterlidir, iletişim sonrasında satmayı düşündüğünüz televizyon için kullanımı etkileyecek bir problem söz konusu değilse markalara göre size fiyat bilgisi verilecektir. Bizimle iletişim kurmak isterseniz WhatsApp kanalını, telefon numaralarımızı ya da adresimizi kullanabilirsiniz.

İkinci el LCD televizyon alanlar toplumun her kesimine hizmet sunmaktadırlar. Bu nedenle herhangi bir endişe duymanıza gerek yoktur. Ayrıca televizyonun markasına göre İkinci el LCD televizyon alan yerler değişebilmektedir ya da farklı tarifeler uygulayabilmektedir. Bunun nedeni ürünün yetkili servis yedek parça bulunmaması ya da bulunsa bile yüksek fiyatlara bulunabilmesidir.

İkinci el eşya alım satımı yaparken çalışacağınız firmayı doğru şekilde tespit etmelisiniz. Örneğin uygun fiyat verilse bile televizyonu almak için evinize kadar gelebilen alıcıları tercih etmelisiniz. Bu da nakliye için fazladan ödeme yapmamanız anlamına gelmektedir. İkinci el eşya satmaya karar verdiğinizde bizimle iletişime geçerseniz, uygun fiyatlar vereceğimiz eşyalarınızı satmaya karar verdiğinizde ücretsiz olarak evinizden alıyoruz.

Hemen Ara